פרעושים או פשפשים

פרעושים פשפשים
פשפשים או פרעושים – מה עוקץ אתכם?

האם אתם נעקצים בשנתכם? קמים בבוקר מתגרדים ומכוסים בעקיצות? ייתכן שנפלתם קרבן לטפיל שרואה בכם ארוחה דשנה. כאשר התופעה הופכת למטרד של ממש, אין מנוס מלהזמין את שירותיו של איש מקצוע, שישמיד את המזיקים אחת ולתמיד. עם זאת, יש חשיבות גדולה מאוד לזיהוי המטרד, כלומר, האם עוקצים אתכם פשפשים או פרעושים, וזאת מכיוון ששיטת הדברה פרעושים שונה בתכלית משיטת ההדברה של פשפשים. בניגוד לפרעושים, פשפשים אינם ידועים כנושאי מחלות, ואינם מזיקים לאדם, מלבד העובדה שהם גורמים לו לעקיצות מגרדות במיוחד. עקיצות פשפשים ועקיצות פרעושים אינן זהות, אך ההרגשה ועוצמת הגירוי הינה בהחלט דומה ביותר. במרבית המקרים, יקשה עליכם לזהות בעצמכם איזה חרק מבין השניים עוקץ אתכם באישון לילה, ולכן, חשוב שתזמינו במהרה איש מקצוע לביצוע הדברת פשפשים הדברת פרעושים.

פשפשים – פשפש המיטה איך הם מגיעים אלינו הביתה.

פשפשים יכולים להגיע לביתכם במגוון רחב של דרכים. הדעה הרווחת הינה, שהם מגיעים על גבם של חיות המחמד שלכם, אם כי, זה לא בהכרח נכון. אמנם בעל החיים הביתי שלכם, הוא אכן נשא פוטנציאלי מבטיח, אך גם רהיטים, חפצים, בגדים, כלים, וכמובן, האדם עצמו.

הדברת פשפשים – הדברה ירוקה למה כל כך חשוב לבצע אותה במהירות?

בניגוד לפרעוש, שיכול בהחלט להסתדר לבד, פשפשים הינם חיית להקה, ומעדיפים לשכון במיטתכם או בביתכם, בקבוצות. יתרון זה, מגביר את קצב ההתרבות של הפשפש, שנקבה ממוצעת ממין הטפיל הזה, מסוגלת להטיל מאות ביצים בימי חייה. סימן מובהק להימצאותם של פשפשים במיטתכם, הינו הפרשת צואה כהה, הנראית כמעין כתמים הפזורים על גבי המשטח. פשפש המיטה, למשל, שעשוי לשכון, גם במיטות, כמו גם בספות וכורסאות, עשוי להשאיר סימני צואה מתחת למזרון שלכם או בפינות המיטה. בנוסף, חשוב לדעת שלפשפשים יש ריח רע במיוחד, שמקל על זיהוי הטפיל. כאמור, בגלל כושר ההתרבות המרשים של פשפשים אלו, ככל שתמתינו עם פתרון הבעיה, כך יתפשטו הפשפשים למושבות נוספות בביתכם. ולפני שתספיקו לשים לב, הבית כולו ישרוץ פשפשים, מה שידרוש פעולת הדברה מורכבת למדי, על מנת להיפטר מהתופעה אחת ולתמיד.